آلبوم های موسیقی MUSIC ALBUMS

Courtney Barnett & Kurt Vile

Lotta Sea Lice

تاریخ انتشار اکتبر ۲۰۱۷
ناشر :

 جمع آوری و ترجمه: ارشیا جم

دو ستارهی ژانر راک مستقل کنار هم آمدهاند تا ریفهای پاییزیِ گیتار یکدیگر را تکمیل کنند و درباره زندگی، هنر و هرچیز دیگری که به ذهنشان رسید آواز بخوانند. کورت وایل استاد پیدا کردن ریتمهای هیپنوتیزم کنندهروی گیتار است و کورتنی بارنِت یک فراری از کلیشهی باب دیلنمعاب است که میتواند مسیر انجام دادن یک اتفاق روزمره مثل درست کردن نودل را به یک مانترای شخصی تبدیل کند. سلیقهی بارنت در نواختن گیتار به سبک پانک و گرانج نزدیکتر است، اما بهترین صداها را هنگامی از آن بیرون میکشد که آنرا با خونسردی وایل میآمیزد. اشعار تحریک کننده اما سرگردان وایل هم با اضافه شدن استعداد بارنت در بازی با کلمات بیشتر میدرخشند. این تصادف هم که نامشان «Kurt & Courtney» درآمده به یک شوخی از طرف کائنات شبیه است: کورت و کورتنی اصلی (Kurt Cobain/Courtney Love) شهرت و ثروتشان را مدیون قدرت توصیف بیپردهی عمیقترین احساسات شخصیشان هستند، و این دو در اوج آرامش و لختی، یکنواختیِ زندگی روزمره را شرح میدهند.

«کلی شپش دریایی» آلبومیست صمیمی و بیادعا و پر از ترانههایی کهبه مکالمات اتفاقی ضبط شدهی دو دوست میمانند. مشاعرهی آنها معمولا به سمت و سوی خاصی حرکت نمیکند و بیشتر زیگزاگی بین شوخیهای داخلی در رفت و آمد است. بارنت در ابتدای قطعهی «Let It Go» میپرسد: «معمولا چه ساعتی بیدار میشی؟» و وایل جواب میدهد:‌ «بستگی داره کِی بخوابماینکه این پچپچهای ناگهانی تبدیل به ترانههای به یاد ماندنی شدند چیزی از یک معجزه کم ندارد. شاید کورت و کورتنی هم متوجه شدند که دست به جادو زدند و به همین دلیل تصمیم گرفتند که بیش از حد آنرا دستکاری نکنند.

«کلی شپش دریایی» عجیب، ناشیانه، و دوست داشتنیست. مثل یک فیلم مفرح خوب، گاهی زیادی احساسی و برعکس آنچه از نام مضحکش برداشت میشود، حاوی تفکر و تامل زیادیست.

این آلبوم توسط مجلات Guardian و Rolling Stone به عنوان یکی از بهترین آلبومهای ۲۰۱۷ برگزیده شد.

(*= قطعات معرف آلبوم)

Over Everything*
Let it Go*
Fear Is Like a Forrest
Outta The Woodwork
Continental Breakfast
On Script
Blue Cheese*
Peepin’ Tom
Untogether
ارسال شده به تاریخ 23 بهمن 1397
پیشنهاد سازباز SAAZBUZZ SUGGESTS