آلبوم های موسیقی MUSIC ALBUMS

Roger Waters

?Is This the Life We Really Want

تاریخ انتشار ژوئن 2017
ناشر :
سبک :

امیرعلی محبی نژاد
به بهانه‌ی انتشار پنجمین آلبوم انفرادی‌ راجر واترز پس از 12 سال از انتشار آخرین آلبوم، و به احترام حضور بسیار موثرش در تاریخ موسیقی غرب و نقش پررنگش در شکل گیری موسیقی زمانه ما، در چند سطر نگاهی کوتاه به این آلبوم با عنوان  ?IS This the Life We Really Want خواهیم انداخت.
از عنوان آلبوم می توان فهمید که این اثر شکواییه ای بر معادلات حاکم بر جهان است, سوالی تلخ با جوابی مشخص و بسیار کوتاه که هر فردی باید از خود بپرسد.
محصول دوران پیری کسی است که تمام عمر آرمان‌ها و آرزوهایش را فریاد زده است.
این آلبوم ادامه روند فکری اوست, مانند آثار گذشته اش بستری موسیقایی است برای بیان دلهره ها و دغدغه ها و شاید راهی برای ابراز ناامیدی هایش. الگو و ساختار کلی قطعات برای کسانی که آثار واترز را دنبال کرده و می کنند آشناست. تنظیم قطعات, جنس اصوات و حال و هوای آن همان است که در آثار پیشین او سراغ داریم.
فارغ از میزان نوآوری و جذابیت این آلبوم که ممکن است محل اختلاف باشد, گمان می کنم این جذابیت خود راجر واترز و ایده ها و تفکرات اوست که سال‌ها طرفدارانش را شیفته‌ی خود کرده است و یقینا این طرفداران از این آلبوم هم خشنود خواهند شد.
قطعات این آلبوم بین سال های 2010 تا 2017 ضبط شده و به تدریج و در طول زمان شکل گرفته اند. تهیه کننده این آلبوم نیز نایجل گادریچ تهیه کننده خلاق و معروف انگلیسی است که در کارنامه خود کار باگروه های Radiohead و Beck را دارد.
When We Were Young
Déjà Vu
The Last Refugee
Picture That
Broken Bones
Is This the Life We Really Want?
Bird in a Gale
The Most Beautiful Girl
Smell the Roses
Wait for Her
Oceans Apart
A Part of Me Died
ارسال شده به تاریخ 16 خرداد 1396
پیشنهاد سازباز SAAZBUZZ SUGGESTS