50 سال با پینک فلوید در نمایشگاه لندن SAAZBUZZ

50 سال با پینک فلوید در نمایشگاه لندن

نمایشگاهی در لندن “50 سال با پینک فلوید” همچنان که از نامش پیداست با موضوعیت به تصویر کشیدن 50 سال فعالیت گروه معروف پینک فلوید برگزار می شود.

جدیدترین نمایشگاه لندن اختصاص دارد به گروه معروف پینک فلوید. در این نمایشگاه که یکشنبه 14 می 2017 برگزار می‌شود تصاویر خاطره انگیزی از گروه مشهور پینک فلوید نمایش داده می‌شود این تصاویر سوررئال با پس زمینه عمدتا تاریک (dark)، به مناسبت پنجاهمین سالگرد انتشار آلبوم “نی‌زن بر دروازه‌های سپیده‌دم” (The Piper at the Gates of Dawn) اولین آلبوم  این گروه موسیقی به نمایش در می آیند.

درامر گروه پینک فلوید، نیک میسون می‌گوید: “این نمایشگاه صرفا به تصویر کشیدن یک نوستالژی نیست. ما در این 50 سال دو عضو مهم این گروه موسیقی را از دست دادیم.” این گفته نیک میسون اشاره به سید برت و کیبوردیست این گروه ریک رایت دارد.

سید بَرِت خواننده، آهنگساز، گیتاریست و هنرمند بریتانیایی، پایه گذار و عضو اصلی گروه موسیقی پینک فلوید به شمار  می‌رفت که به مدت ده سال هنرمند فعال عرصه موسیقی بود اما پس از این مدت به انزوا گروید و ۳۵ سال باقی عمرش را دور از آشنایان، رسانه‌ها و دوستان گذراند و در هیچ جمعی حضور نیافت.

پینک فلوید یک گروه موسیقی راک انگلیسی است که در لندن بنیان نهاده شد. این گروه یکی از تأثیرگذارترین گروه‌های موسیقی راک انگلیسی است که توانست با موسیقی پراگرسیو و سایکدلیک، اشعار فلسفی با معانی بسیار عمیق، استفاده از تجربیات صوتی و خلق اجراهای زنده استادانه، به موفقیت بین‌المللی دست یابد و به یکی از محبوب‌ترین و تأثیرگذارترین گروه‌های موسیقی عامه‌پسند تبدیل شود.

پینک فلوید در سال ۱۹۶۵ توسط دانشجویان سابق، سید برت، نیک میسن، راجر واترز و ریچارد رایت، تشکیل شد. آن‌ها در اواخر دهه ۶۰ میلادی و تحت رهبری سید برت دو تک‌آهنگ موفق منتشر کردند. سپس نخستین آلبوم خود تحت عنوان نی‌زن بر دروازه‌های سپیده‌دم را عرضه کردند که اثری موفقیت‌آمیز بود و باعث شهرت آن‌ها شد. دیوید گیلمور در دسامبر ۱۹۶۸ به عنوان پنجمین عضو به گروه پیوست و به تدریج جایگزین سید برت شد.

1

2

3

4

5

6

7

8 (1)

A man is silhouetted at The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains at the V&A Museum in London, Britain May 9, 2017. REUTERS/Stefan Wermuth

An assistant poses for a photograph at The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains at the V&A Museum in London

Visitors are silhouetted at The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains at the V&A Museum in London

ارسال شده به تاریخ 23 اردیبهشت 1396
پیشنهاد سازباز SAAZBUZZ SUGGESTS