یک راه پیمایی شنیداری | دوئت اسپکترو EVENTS

یک راه پیمایی شنیداری | دوئت اسپکترو

جامعه‌ی نیو مدیا با همکاری مجموعه‌ی لاجوردی برگزار می‌کند:
نشست شنیداری نیو مدیا شماره ده | دوئت اسپکترو

پیاده روی شنیداری
اجرای الکترو-آکوستیک موسیقی معاصر

چهارشنبه، 14/05/1394 | 7:30 عصر
مجموعه لاجوردی

پیاده روی شنیداری چیست؟ سفری است درون اصوات، تجربه کوچکترین تغییرات صوتی و شنیدن تمام اجزاء صوت. این اجرا توسط دوئت «اسپکترو» متشکل از مارتینا کوسسکا و آیدین صمیمی‌ مفخم طراحی شده، که با همراهی آلن بارسخیان (گیتار) و آرش سعیدی (باس) اجرا خواهد شد.

تمرکز این اجرا در بخش اول، بر روی کشف تمبر‌های مختلف صوتی است که شنونده/ بیننده در آن‌ میتواند پدیده جذاب بیتینگ (نبض اصوات) ، موسیقی‌ واخوان‌ها (drone) و سکوت‌های غیر منتظره را تجربه کنند. در بخش اول این اجرا تمرکز نوازندگان بر روی ایجاد دیوار‌های صوتی خواهد بود که توسط فواصل ریز پرده موسیقی ایجاد خواهد شد که با راه رفتن در فضای محل اجرا شنونده این دیوار را احساس خواهد کرد.

قسمت دوم این اجرا با تمرکز بر روی بداهه نوازی با نوفه‌ها که بر اساس ویدئوای که در حین اجرا پخش خواهد شد، خواهد بود. این اجرا را می‌توان ادامه جنبشی که در دهه شصت میلادی بر روی تصاویر ثابت بداهه نوازی میکردند، دانست.

دوئت «اسپکترو» پروژه تجربی‌ مشترک مارتینا کوسسکا ( پیانیست، آهنگساز و رهبر ارکستر – لهستان) و آیدین صمیمی‌ مفخم ( آهنگساز، پژوهشگر موسیقی‌ و ساوند آرتیست – ایران) با تمرکز بر روی موسیقی‌ الکترونیک و الکترو‌آکوستیک می‌باشد. اجراهای این دوئت با همراهی دیگر هنرمندان موسیقی اجرا میشود.

از اجراهای این گروه می‌توان به «شب پر سر و صدای الکترو‌آکوستیک» ۲۰۱۴ – ایران، «پروتسیون پروژه الکترونیک» ۲۰۱۴ – سوئد و «صبح بخیر پر سر و صدای گراتس۲۰۱۵» در فستیوال ایمپولس اتریش اشاره کرد.

آیدین صمیمی مفخم- آهنگساز، پژوهشگر موسیقی و متخصص هنرهای صوتی، در سال 1361 در تهران متولد شد. هردو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را به ترتیب در رشته های پژوهش موسیقی و آهنگسازی در ارمنستان دریافت کرد و با حضور در کلاسهای فوق تخصصی آهنگسازی بیات فورِر ، خایا چرنووین، فیلیپ گلس، کریستین ولف، برنهارد لنگ، پیتر ابلینگر در زمینه موسیقی آکوستیک و نزد ریچارد بَرِت و دیوید پیِرو موسیقی الکترونیک شرکت نموده است.

مارتینا کوسسکا- نوازنده پیانو، آهنگساز و رهبر ارکستر، در 1368 در شهر گدینیا لهستان متولد شد. او مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته آهنگسازی از آکادمی موسیقی کراکو لهستان به استادی پروفسور کژیژتوف مه یر دریافت نمود و همزمان، در آکادمی ملی کاتوویتسه لهستان به تحصیل در رشته رهبری ارکستر درمقطع کارشناسی ارشد پرداخت. او با شرکت در کلاسهای متعدد فوق تخصصی آهنگسازان بنام بین المللی، از جمله بیات فورِر ، خایا چرنووین، آگاتا زوبل، مارتین اسمولکا، کریستین ولف، پیتر ابلینگر، فیلیپ گلس، پیتر کوتیک، برنهارد لنگ، شارلمانی پلستاین، کارولا باوکهولت و هنرمندان دیگر به تجربیات تازهای دست یافته است. کوسسکا هم اکنون دانشجو رشته ایرانشناسی در آکادمی ملی کراکوو است.

for more information:
http://www.newmediasoc.com/

ارسال شده به تاریخ 11 مرداد 1394
رویدادهای بیشتر MORE MUSIC EVENTS
پیشنهاد سازباز SAAZBUZZ SUGGESTS